Szabadidősport: Nagy sikerű sportnap | Nyomtatás |
2011. szeptember 19.
Szövetségünk szervezésében Hévízen került lebonyolításra az idei Zala Megye Sportnapja, melyen több mint 500 szabadidős sportoló vett részt.

9. alkalommal megrendezett szabadidős eseményt Manninger Jenő a Megyei Közgyűlés elnőke nyította meg.

Öszessen 13 sportágban - kispályás labdarúgás, streetball, petanqe, tenisz, íjászat, lővészet, erdei futás, sakk, asztalitenisz, dámajáték, tájfutás, gólyalábon járás - kipróbálási illetve versenyzési lehetőséget biztosítottunk azon 18 éven felüliek számára, akik az adott sportágban magasabb osztályban nem igazolt sportolók. A kora őszi, napsűtéses időben sportszerű keretek között izgalmas és szoros versenyeken dőlt el, hogy az adott versenyszámban kik a legjobbak.

A rendezvény ünnepélyes ereményhírdetéssel zárul, ahol Pálinkás Róbert a Megyei Közgyűlés Sporttanácsnoka adta a át a díjakat.

A rendezvény a Magyar olimpiai Bizottság támogatásával valósult meg.


EREDMÉNYEK

 

Kispályás labdarúgás


Férfi (8 csapat, 87 fő)

1.       Nagykanizsa

2.       Megyeháza

3.       Hévíz

4.       Keszthely

Döntő: Nagykanizsa – Megyeháza 1-3

3. helyért: Hévíz – Keszthely 6-4

Női (4 csapat, 42 fő)

1.       Nagypáli

2.       Police-Ola LSC

3.       Landorhegyi LSC

4.       Nagykanizsa

Körmérkőzések alapján.

 

Streetball (5 csapat – 21 fő)

1.       Keszthely

2.       Zalaszentgrót

3.       Zalaegerszeg

 

Sakk (11 induló)

1.       Hegyvári Brigitta (Keszthely) 6 pont

2.       Barics Ferenc (Zalakaros ) 5

3.       Csuri László (Hévíz) 5

 

Petanque (9 csapat – 29 fő)

1.       Zalaszentgrót (Takács György, Szekeres Gyula, Máté Gábor)

2.       Vonyarcvashegy (Bicsérdi Balázs, Bicsérdi Barnabás, Csizy Anikó, Csizy Gergő)

3.       Sormás (Mátyás József, Mátyás Józsefné, Nemes Klára)

 

Lővészet (68 fő)


Női

1.       Tóth Tiborné (Nagykanizsa)

2.       Pálmai Ágnes (Keszthely)

3.       Magyarné L. Márta (Nagykanizsa)

Férfi

1.       Timár Miklós (Letenye)

2.       Bencsik Péter (Hévíz)

3.       Enyingi József (Keszthely)


 


Tenisz (27 fő)


Női

1.       Vassné Gerencsér Ágnes (Hévíz)

2.       Horváth Istvánné (Nagykanizsa)

3.       Födő Viktória (Hévíz)

Férfi

1.       Ifj. Ambrus Szilárd

2.       Targuba Csaba

3.       Petrik István


 


Asztalitenisz (24 fő)


Férfi

1.       Tanik István (Lenti)

2.       Gerencsér Róbert (Lendva)

3.       Böröcz László (Zeg.)

és Frich Zoltán (Lenti)

Női

1.       Forinass Erzsébet (Keszthely)

2.       Bor Zsuzsa (Keszthely)

3.       Hencsi Nova (Keszthely)


 


 

Ligetfutás (26 induló)

Győztesek:

40 év alatt

Férfi – Kordély Máté (Zalakaros)

Női – Bencsik Annamária (Hévíz)

40 év felett

Férfi – Fehér Ferenc (Zalaegerszeg)

Női – Bíróné Boni Violetta (Letenye)

 

Fogyatékkal élők (vagy Speciális iskolások)

Fiú

1.       Horváth Szabolcs (Zalaszentgrót)

2.       Lukács Gábor (Zalaszentgrót)

Leány

1.       Vörös Szilvia (Zalaszentgrót)

2.       Sárközi Nóra (Zalaszentgrót)

3.       Kalányos Teréz (Zalaszentgrót)

 

Kerékpártúra (14 fő)

Gyalogtúra (68 fő)

Íjászat (47 fő)

Gólyalábon járás (24 fő)

Tájékozódási verseny (32 fő)